Rozhodčí řízení vyřeší spor rychle

Řešíte vleklý spor se kterým si soudy neví rady? Vyzkoušejte rozhodčí řízení . Je rychlé, levné a vysoce účinné. Díky exekučnímu titulu získáte své peníze zpět bez zbytečných průtahů.

Získejte peníze zpět, rozhodčí řízení vám pomůže

Už máte dost neustálých výmluv dlužníka, neřešitelnosti vašeho sporu? Rozhodčí smlouva vám umožní vyřešit spor za pomoci rozhodčího řízení snadno a rychle. Tato smlouva o rozhodci vám zajistí, že za pár týdnů budete mít vše vyřešeno. Vydaný rozhodčí nález je exekučním titulem, který nabývá právní moci okamžitě poté, co je doručen oběma stranám sporu. Sepisujete smlouvu o půjčce? Pak by měla být její součástí rozhodčí doložka, která vám zajistí, že budoucí spor nebudete řešit přes zdlouhavý a drahý soud s nevalným výsledkem.

kdo může být ad hoc rozhodcem:

  • osoba starší 18 let
  • odborník v dané oblasti
  • občan ČR i cizinec
  • osoba s čistým trestním rejstříkem

Výhody rozhodčího řízení

Rozhodčí řízení má celou řadu výhod. Vaše spory, které nejsou příliš složité, můžete u rozhodčího soudu vyřešit online, rozhodce nemusí předvolávat svědky, řízení může proběhnout výlučně písemnou cestou. Proti rozhodčímu nálezu není možné podat odvolání, lze jej pouze nechat přezkoumat. Rozhodčí doložka díky Newyorské smlouvě lze uplatnit v téměř 130 zemích, které ji podepsaly. Můžete tak vyřešit i spor v mezinárodním obchodě i v zahraničí. Máte jistotu, že vaše peníze nezmizí v nenávratnu. Spotřebitelé jsou chráněni zákonem a rozhodčí doložka musí být samostatný dokument, nesmí být ukryta v obchodních podmínkách, věřitel vás musí s náležitostmi doložky předem seznámit. Doložka musí být vždy v písemné podobě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Miroslav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.