Rozhodčí řízení už vás nemusí děsit

Naskakuje vám husí kůže, jakmile slyšíte slova rozhodčí řízení? Není se čemu divit, v minulosti je totiž některé firmy využívaly k tomu, aby ze svých klientů nelegitimním způsobem vytahovaly peníze. Proto dříve nebyly nebankovní půjčky příliš oblíbené. Dnes je ale situace podstatně lepší.

Co je rozhodčí řízení?

V ideálním případě se jedná o způsob, jak rychle a levně řešit případné spory. V minulosti to tak ale nebylo, firmy totiž rozhodčí doložku sepisovaly tak, aby následné rozhodčí řízení bylo výhodné pouze pro ně.

Rozhodčí řízení – jak na to?

  • v každém případě si dobře přečtěte, co podepisujete
  • rozhodčí smlouva musí být na vlastním papíru
  • druhá strana je povinna vám vše pořádně vysvětlit
  • nenechte na sebe zbytečně vyvíjet nátlak – pokud na vás někdo tlačí, něco pravděpodobně nebude v pořádku

Pomohou i krátkodobé půjčky

Pokud se chcete vyvarovat možnosti, že by došlo k rozhodčímu řízení, požádejte o poskytnutí půjčky pro problémové klienty. Výše půjčky je 500 až 10 000 korun, doba splatnosti je 7 až 45 dnů. Půjčit si může téměř každý – zaměstnanci, kterým chybí pár tisíc do výplaty, studenti, senioři, ženy na mateřské dovolené a zároveň je to i půjčka pro nezaměstnané. Nepotřebujete ručitele ani potvrzení o svém příjmu, půjčit si mohou i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků nebo trestním rejstříku.

Kde jinde získat peníze?

Peníze můžete rychle sehnat i díky kreditní kartě nebo kontokorentu. Tato bankovní služba vám totiž umožní si z účtu vybírat více, než na něm v danou chvíli budete mít. Počítejte ale s poměrně vysokou úrokovou sazbou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Lenka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.