Půjčka nebankovní

Čas utíká jako voda, což je vidět i na případě nebankovní půjčky. Vůbec poprvé měli lidé možnost si tento typ půjčky vzít před 11 lety. Pravda je, že zpočátku se nebankovním půjčkám moc nevěřilo. Nedůvěra pramenila z neznalosti. Lidé prostě nevěřili, že mají možnost si půjčit za mírných podmínek a peníze se jim na účtu objeví i během několika minut.

Půjčka nebankovní v současnosti boduje!

Dnes je situace zcela jiná. Důvody jsou k tomu 2. První je, že z trhu zmizely podvodné společnosti, které za půjčky vybíraly zálohu, ale peníze na účet neposlaly. Druhým důvodem je, že se lidé „otrkali“ a půjčkám přišli na chuť. Mnoho lidí zjistilo, že jim půjčka nebankovní pomůže hravě vyřešit svízelnou finanční situaci. Aktuálně jsou půjčky od nebankovní společnosti populárnější než kreditní karty i než kontokorent. Lidé si je také berou častěji než půjčky v bance.

Proč je půjčka nebankovní tak populární?

Je to především pro její mírné podmínky, díky kterým je dostupná pro:

  • nezaměstnané
  • matky na mateřské
  • důchodce
  • začínající podnikatele
  • osoby s nízkými příjmy
  • studenty aj.

Oblíbenost pramení také z mírných podmínek, které půjčka nebankovní má. Pro její získání není nutné dokládat příjem! Stačí pouze doložit, že jste straší 21 let a máte českou státní příslušnost.

Krátká splatnost není strašák

Půjčka nebankovní patří mezi krátkodobé půjčky. Nejdelší termín splatnosti je 45 dní. Každý žadatel si může také požádat o prodloužení splatnosti v maximální délce 60 dní. O prodloužení lze požádat online, ještě rychlejší je to skrze SMS zprávu. Za tento vstřícný krok zaplatí žadatel pouze nízký poplatek. Pokud si o prodloužení nepožádal a půjčku by nezaplatit, nebankovní společnost by žadateli udělila sankce.